پیش بینی بازار مستربچ در سال 2023

مستربچ ترکیبی از رنگدانه ها، مواد افزودنی و مواد پلیمری (رزین حامل) است که برای ایجاد رنگ و تقویت خواص پلاستیک برای کاربردهایی مانند بسته بندی، ساختمان، کالاهای مصرفی، خودرو، نساجی و کشاورزی استفاده می شود.
مستربچ های رنگی، سفید، مشکی، افزودنی و پرکننده انواع مختلفی از مستربچ ها هستند که بر اساس ویژگی ها و عملکرد آن ها استفاده می شوند. مستربچ مبتنی بر پلیمر برای پردازش آسان با پلاستیک های مختلف استفاده می شود.
پیش‌بینی می‌شود که بازار مستربچ از 11 میلیارد دلار در سال 2018 به 14 میلیارد دلار تا سال 2023 رشد کند،( با CAGR 5.0 درصدی در طول دوره پیش‌ بینی. )

فرصت های جذاب و آینده در بازار مستربچ

رشد بازار مستربچ به رشد صنعت بسته بندی نسبت داده می شود.
اقتصادهای نوظهور مانند هند، چین و برزیل چندین فرصت رشد را ارائه می دهند.
باتوجه به رشد تقاضا برای پلیمرها در سطح جهانی و افزایش دامنه در کاربردهای مختلف، پیش بینی می شود که در پنج سال آینده فرصت های سودآوری را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازار مستربچ فراهم کند.
قابلیت اقتصادی رو به رشد استفاده از پلیمرها در کاربردهای مختلف که جایگزین نیاز به فلزات گران قیمت می شود، یک عامل کلیدی است که به رشد بازارهای مستربچ دامن می زند.
انتظار می رود که بخش مستربچ رنگی در طول دوره پیش بینی، بازار مستربچ را رهبری کند.
بازار مستربچ بر اساس نوع به رنگی، سفید، سیاه، افزودنی و پرکننده تقسیم شده است.
انتظار می‌رود که بخش رنگی از نظر ارزش در دوره پیش‌بینی بازار پیشتاز باشد، این به دلیل افزایش استفاده از مستربچ رنگی در کاربردهای مختلف مانند بسته‌بندی، ساختمان، خودرو، کالاهای مصرفی، کشاورزی و نساجی است.
همینطور به نظر می رسد بخش بسته‌بندی، بیشترین سهم را در کل بازار مستربچ در طول دوره پیش‌بینی داشته باشد.
بر اساس کاربرد، بازار مستربچ به بسته بندی، ساختمان، کالاهای مصرفی، خودرو، نساجی، کشاورزی و غیره تقسیم شده است که این نیز به دلیل نیاز به بسته بندی در مواد غذایی و آشامیدنی، مراقبت شخصی، پزشکی، خانگی، برق و الکترونیک، ساختمان، خودروسازی و سایر صنایع است. کشورهای نوظهور، در حال توسعه زیرساخت های ساختمان با استفاده از مستربچ هستند.

آینده شغلی مستربچ
مستربچ به تولیدکننده مستربچ اجازه می دهد تا رنگ و سایر افزودنی های مهم را به پلاستیک ها اضافه کنند. این جایگزین ارزان تری در مقایسه با خرید کامپاندها است که گران است و نسبت به مستربچ قابلیت رنگ کمتری دارد.
بازار مستربچ بسیار پراکنده است. تولیدکنندگان کوچک تا بزرگ زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند.
یکی از محدودیت‌های اصلی بازار، در دسترس بودن محصولات کم‌کیفیت و ارزان‌تر است که از رشد محصولات بهتر و باکیفیت جلوگیری می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.