تولید مستربچ سفید در هامون بسپار

جدول محتوا

مستربچ سفید چیست؟

مستربچ سفید

مستربچ سفید یک رنگدانه غلیظ است که برای رنگ آمیزی محصولات پلاستیکی استفاده می شود. این شامل یک رنگدانه سفید مانند دی اکسید تیتانیوم و یک رزین حامل، معمولا یک پلیمر ترموپلاستیک مانند پلی اتیلن یا پلی پروپیلن است. رنگدانه سفید معمولاً در درصد بالایی حدود 50 تا 60 درصد است و رزین حامل باقی مانده را تشکیل می دهد. مستربچ سفید برای رنگ آمیزی محصولات پلاستیکی مختلف مانند فیلم ها (با استفاده از مستربچ سفید درجه فیلم)، الیاف، قطعات قالب گیری تزریقی و محصولات اکسترود شده مانند لوله ها، پروفیل ها و ورق ها استفاده می شود.

مستربچ سفید یکی از مستربچ های رنگی است که ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم (TiO2) است. با افزودن این مواد افزودنی به پلیمرها، رنگ و خاصیت محصول تغییر می کند. مقدار دی اکسید تیتانیوم در مستربچ می تواند بین 15 تا 80 درصد باشد. قیمت مستربچ به درصد TiO2 بستگی دارد.

ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم حامل پلیمری و سایر افزودنی ها مستربچ سفید با کیفیت را می سازد. برای بیشتر شدن سفیدی و افزایش شفافیت محصولات پلاستیکی استفاده از (TIO2) مناسب است. در صنایع مختلفی که پلاستیک، ماده پایه جهت تولید انواع محصولات است، از مستربچ سفید با کیفیت بالا به دلیل ویژگی های خوبی که دارد استفاده می شود. از مستربچ های پر کاربرد در صنایع می توان مستربچ سفید را نام برد. ترکیب این مستربچ با پلیمر موجب تغییر رنگ و تغییر خاصیت می شود.

طرز تهیه مستربچ سفید به ساده ترین شکل این گونه است که تیتانیوم دی اکسید ترکیب شود و مستربچ سفید را به وجود بیاورد. در حقیقت پس از ترکیب شدن، تیتانیوم سفید در شرایط خاصی کپسوله می شود و با قرار گرفتن در فشار و حرارت بالا پس از حرارت دیدن رنگدانه ها سرد شده و برش خورده می شوند. دی اکسید تیتانیومی جهت بسته بندی و پوشش سطح گزینه عالی و مناسبی است، چون رنگ زمینه خاصی دارد. اندازه ذرات آن متوسط است. رنگ زمینه آن خاص است. بازتابش نور بالایی دارد. برای تولید کالاهایی که ظاهر براق و درخشان در سطح پلاستیک آنها مهم است، در کنار پیگمنت صدف نیز به کار می رود، مثل: بطری روغن موتور یا بطری شامپو. دلیل استفاده از مستربچ صدفی این است که مستربچ صدفی قابلیت جذب اشعه ماورا بنفش را دارد. در نتیجه جذب این اشعه موجب افزایش نور جسم و براق تر شدن سطح جسم می شود. هامون بسپار به عنوان تولیدکننده مستربچ محصولات با کیفیتی در این زمینه روانه بازار کرده است.

مستربچ سفید abs چیست؟

با مستربچ سفید ABS، بهترین راه برای ایجاد قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا و استحکام فوق‌العاده است. ABS یک پلیمر ترموپلاستیک است که به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردش، در صنایع مختلف از جمله صنعت خودروسازی، الکترونیک، وسایل خانگی و غیره استفاده می‌شود.

مستربچ سفید ABS دارای سفیدی براق و ظاهری زیبا است که منجر به ظاهری آرمانی و شیک در قطعات تولید شده می‌شود. علاوه بر این، ABS دارای خواص مکانیکی برجسته‌ای است و مقاومت بالا در برابر ضربه، خمش و تنش دارد. همچنین، قابلیت پردازش و فرم‌دهی آسان به این ماده، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای فرآوری و تولید انواع قطعات سازگار با نیازهای شما تبدیل می‌کند.

با استفاده از مستربچ سفید ABS، می‌توانید قطعاتی با جزئیات دقیق، تحمل حرارت بالا و مقاومت شیمیایی مناسب را تولید کنید. ضمناً، این ماده قابلیت رنگ‌آمیزی و تزیین را نیز داراست، بنابراین می‌توانید قطعاتی با طرح و رنگ دلخواه خود را به راحتی ایجاد کنید.

با مستربچ سفید ABS، از فواید فرآوری و استفاده از یکی از بهترین مواد پلاستیکی برای تولید قطعات صنعتی بهره ببرید. این ماده با دوام، قابلیت انعطاف پذیری و کاربردهای متنوع، گزینه‌ای عالی برای پروژه‌های شما خواهد بود.

اثرات منفی استفاده از مستربچ سفید بی کیفیت

کیفیت پایین مستربچ سفید چیزی است که تولیدکنندگان باید در مورد آن احتیاط زیادی کنند زیرا ممکن است اثرات بدی روی محصولات داشته باشد. مستربچ بی کیفیت می تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند که ظاهر کلی و عملکرد محصول نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد. یکی از بزرگترین مشکلات عدم یکنواختی رنگ است. مستربچ بی کیفیت رنگ سفید ثابت و یکدست را تضمین نمی کند که باعث ایجاد تنوع در سایه ها و رنگ ها در محصول می شود. در صنایعی که ثبات رنگ حیاتی است، به عنوان مثال، در تولید ظروف پلاستیکی یا مواد بسته بندی، این می تواند یک مسئله باشد.

اثر دیگری که می تواند از مستربچ سفید بی کیفیت حاصل شود، دوام ضعیف و کم محصولات است. خواص مکانیکی مستقیماً تحت تأثیر کیفیت مستربچ استفاده شده است. اگر مستربچ بدی داشته باشید، استحکام و استقامت کافی برای مواد پلاستیکی به همراه نخواهد داشت. در نتیجه، ممکن است آن را مستعد شکستن، ترک خوردن یا تغییر شکل کند که عمر مفید و عملکرد آن را به خطر بیندازد.

علاوه بر این، مستربچ سفید بی کیفیت نیز بر مراحل پردازش و تولید تأثیر می گذارد. این می تواند بر خواص جریان مذاب تولید تأثیر منفی بگذارد

به طور خلاصه، تولیدکنندگان باید مطمئن شوند که فرآیندهای تولید آنها مستربچ سفید با کیفیت بالا است. مستربچ نامرغوب می تواند بر محصولاتی مانند تغییرات رنگ، کاهش دوام و مشکلات پردازش تأثیر منفی بگذارد. با سرمایه گذاری بر روی مستربچ با کیفیت برتر، تولیدکنندگان از محصولاتی که بالاترین استانداردهای ممکن کیفیت و عملکرد را برآورده می کنند اطمینان پیدا می کنند که در پایان روز مشتریان را خشنود کرده و به آنها کمک می کند شهرت خوبی در بازار حفظ کنند.

مضرات انتخاب مستربچ بی کیفیت

کاهش اثربخشی: مستربچ‌ سفید با کیفیت پایین ممکن است رنگ یا عملکرد مورد نظر را ارائه نکنند و در نتیجه محصول نهایی پایین‌تر از حد مجاز باشد. افزایش هزینه های تولید: اگر مستربچ سفید از کیفیت پایینی برخوردار باشد، ممکن است نتواند محصول مورد نیاز را تولید کند یا ممکن است نیاز به استفاده در غلظت های بالاتر باشد که هزینه های تولید را افزایش می دهد. مسائل مربوط به کنترل کیفیت: محصولاتی مانند لوله ها نیاز به کیفیت بالایی دارند. و مستربچ سفید بی کیفیت می تواند منجر به مشکلات کنترل کیفیت شود و در نتیجه محصولات ناسازگار یا معیوب ایجاد شوند. تأثیر بر محیط زیست: برخی مستربچ های سفید بی کیفیت ممکن است حاوی مواد شیمیایی خطرناک یا آلاینده هایی باشند که به محیط زیست آسیب می رساند. آسیب به شهرت برند: اگر محصول نهایی ضعیف باشد یا استفاده از مستربچ ها مشخص شود، استفاده از مستربچ های با کیفیت پایین می تواند به اعتبار یک برند آسیب برساند. با مستربچ های سفید هامون بسپار از ثبات، قابلیت اطمینان و کیفیت نهایی محصولات لذت ببرید.

خصوصیات و ویژگی های مهم مستربچ سفید

برخی از محصولات مورد تایید آژانس استانداردهای غذایی هستند. این مواد مقاوم در برابر حرارت هستند. دو ویژگی دیگر مستربچ سفید شامل افزایش میزان تیتان و افزایش پراکندگی نور مرئی است. برای داشتن مواد بهتر و جذاب تر، باید مقدار دی اکسید تیتانیوم در مستربچ بیشتر باشد.

 • موجب افزایش شفافیت محصول می شود.
 • برای سفید شدن رنگ محصولات به کار می رود.
 • در برابر uv مقاوم است.
 • در برابر آب و هوا مقاومت دارد.
 • در برابر حرارت مقاوم می باشد.
 • دارای پایداری حرارتی بالایی است.
 • برای گونی بافته شده ضد فیبریلاسیون است.

انواع مستربچ سفید

چندین نوع مختلف از مستربچ سفید در بازار موجود است که هر کدام دارای خواص و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. برخی از رایج ترین انواع مستربچ سفید عبارتند از دی اکسید تیتانیوم (TiO2)، کربنات کلسیم (CaCO3) و تالک. هر نوع مستربچ دارای مزایا و معایب منحصر به فردی است که انتخاب مناسب را بر اساس نیازهای خاص محصول نهایی ضروری می کند. دی اکسید تیتانیوم به دلیل قدرت رنگ دهی بالا و قابلیت پخش عالی، محبوب ترین و پرمصرف ترین مستربچ سفید است. معمولاً در صنعت بسته بندی برای ایجاد فیلم سفید و سایر محصولات پلاستیکی استفاده می شود. از طرف دیگر، مستربچ کربنات کلسیم، انتخابی عالی برای محصولاتی است که نیاز به کدورت بالا و براقیت کم دارند. معمولاً در ساخت بطری ها، درپوش ها و سایر محصولات پلاستیکی سفت و سخت استفاده می شود. مستربچ تالک یک انتخاب محبوب برای محصولاتی است که به مقاومت شیمیایی عالی و پایداری در دمای بالا نیاز دارند. یکی از مزایای قابل توجه مستربچ سفید، سهولت استفاده و قابلیت کنترل رنگ محصول نهایی است. این به تولید کنندگان اجازه می دهد تا محصولاتی را ایجاد کنند که از نظر رنگ و شفافیت سازگار باشند و آن را برای تولید انبوه ایده آل می کند. علاوه بر این، مستربچ سفید مقرون به صرفه است و بسته به محصول نهایی مورد نظر می تواند در مراحل مختلف به فرآیند تولید اضافه شود. در نتیجه، مستربچ سفید یک افزودنی ضروری در فرآیند تولید محصولات پلاستیکی است. با انواع مختلفی از مستربچ سفید موجود در بازار، انتخاب مناسب بر اساس نیازهای خاص محصول نهایی ضروری است. تولیدکنندگان می توانند از سهولت استفاده و مقرون به صرفه بودن مستربچ سفید بهره مند شوند و به آنها امکان می دهد محصولاتی سازگار و باکیفیت ایجاد کنند که خواسته های مصرف کنندگان را برآورده کند.

مزایا و کاربردهای مستربچ سفید

کاربرد مستربچ سفید

یک مستربچ سفید با کیفیت کاربردهای فراوانی دارد، مثل: پوشش اکستروژن، لمینیت، الیاف، فیلم های محافظ، قالب گیری تزریقی و بسیاری موارد دیگر.

بازارهای کلیدی که از محصولات مستربچ سفید، استفاده می کنند عبارتند از: بسته بندی پلاستیکی سفت و انعطاف پذیر برای مواد غذایی، کالاهای مصرفی و محصولات صنعتی. اسباب بازی های پلاستیکی؛ محصولات سفید؛ لوله کشی صنعتی همه محصولات استاندارد مستربچ سفید با مقررات بین المللی تماس با مواد غذایی، اسباب بازی و بسته بندی زباله مطابقت دارند.

برای مشتریانی که به رنگ سفید خاصی نیاز دارند، هامون بسپار یک سرویس تطبیق سریع رنگ ارائه می‌کند و مستربچ‌های سفارشی سفید را برای سفارش ایجاد می‌کند. همه مستربچ‌های سفید فرموله شده سفارشی می‌توانند شامل خواص پردازش یا استفاده نهایی در صورت نیاز مانند: ضد بلوک، ضد الکتریسیته ساکن، ضد مه، پایداری UV، انتشار قالب، ضد باکتری و غیره باشند.

از کاربردهای مستربچ سفید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بسته بندی
 • لوازم خانگی
 • ساخت و ساز ساختمان
 • کشاورزی
 • تولید فیلم پلی اتیلن سبک خطی
 • تولید فیلم های تک لایه و چند لایه
 • تولید فیلم پلیمری تیره بسته بندی
فروش مستربچ سفید

به طور معمول از مستربچ سفید در بسته بندی غذا های آماده، بسته بندی مواد غذایی یخچال دار، بسته بندی مواد غذایی در قفسه، بسته بندی مواد غذایی حیوانات خانگی و بسته بندی درب ها، در پوش ها و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

عمده کاربرد و استفاده از مستربچ سفید در صنایع ذیل است: سیم و کابل، ریخته گری، اکستروژن، فیلم دمشی، فوم، ورق، لوله، گرانول، EVA، پریفرم، لوازم خانگی، اسباب بازی، مواد بسته بندی، کیسه های پلاستیکی، صنایع خودرو سازی، مصالح ساختمانی، لوازم ورزشی، کیسه های بسته بندی، بطری های بسته بندی و سایر محصولات پلاستیکی صنعت.

کاربرد مستربچ سفید در تولید لوازم خانگی

کاربرد مستربچ سفید در تولید لوازم خانگی

لوازم خانگی های متعدد و مختلفی با استفاده از مستربچ پلاستیک تولید می‌شود، مثل: بطری، سطل، فنجان، لیوان، سبد، کاور و …

کاربرد مستربچ سفید در ساخت و ساز ساختمان

با توجه به خواصی که مستربچ سفید دارد، در اهداف ساختمان سازی اعم از ورق های لوله ها و اتصالات، PC ورق های فیلم های ساختمانی، pp ورق های موجدار، فوم پلی اتیلن، ورق های جامد، شبکه های جغرافیایی و ژئوممبران کارایی دارد و مناسب است.

کاربرد مستربچ سفید در کشاورزی

کاربرد مستربچ سفید در کشاورزی

از مستربچ سفید در زمینه کشاورزی جهت تولید محصولات فراوانی مثل فیلم های مالچ، فیلم های گلخانه‌ای، منسوجات، کیسه های کودها و آفت‌کش‌ها، توری های سایه، برزنت، شبکه‌های عدل و ریسمان به کار می رود.

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم پلیمری تیره

در تولید فیلم های پلیمری از روش های مختلفی استفاده می شود که عبارت هستند از: اکستروژن، کلندر کردن، لمینه کردن، تولید ورقه ای، حباب دار، دمشی، پوشش دهی، جهت دهی، کشیدگی. مستربچ و سایر افزودنی ها در فرایند اکستروژن گرانول با هم مخلوط شده و بعد از این که در دستگاه ذوب شده در قالب داخل دستگاه دارای شکل معین و مشخصی می شود. جهت تیرگی زیاد فیلم پلیمری تولید شده استفاده از مستربچ سفید لازم است.

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم های پلیمری نازک

تولید فیلم های پلیمری بستگی به کاربرد های مورد نیاز دارد و در ضخامت های مختلفی انجام می شود. در صورت نیاز به تولید فیلم های پلیمری نازک می توان از مستربچ سفید استفاده نمود.

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم پلی اتیلن سبک خطی

یکی از پلی اتیلن های خطی نوع پلی اتیلن سبک خطی می باشد که دارای چگالی پایینی است. در تولید بسته بندی مواد غذایی و دارویی، محافظ های پلاستیکی، تولید کیسه های پلاستیکی، تولید لوله ها و اتصالات، تولید کابل از پلی اتیلن خطی استفاده می شود. با استفاده از مستربچ سفید در تولید پلی اتیلن سبک خطی انعطاف پذیری زیادی در پلی اتیلن به وجود می‌آید که باعث می‌شود هزینه های این محصول پایین و مقرون به صرفه باشد.

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم های تک لایه و چند لایه

کاربرد مستربچ سفید در تولید فیلم های تک لایه و چند لایه

روش های مختلفی برای تولید فیلم های پلاستیکی وجود دارد. البته تولید این فیلم ها در مدل های تک لایه و چند لایه می باشد که از روش قالب گیری دمشی جهت تولید این نوع فیلم ها استفاده می شود. ناگفته نماند که به منظور تولید فیلم های تک لایه و چندلایه، مستربچ سفید به پلیمر اضافه می شود.

مستربچ سفید از چه موادی تشکیل شده است؟

مواد مستربچ سفید تنوع زیادی دارد. این محصولات دارای متریال های مختلفی می باشند که در تولید هر محصول از درصد خاصی از هر متریال استفاده می شود.

برای تولید مستربچ سفید، از موادی مانند تیتانیوم دی‌اکسید (Titanium Dioxide) استفاده می‌شود. تیتانیوم دی‌اکسید یک ماده سفیدرنگ است که به عنوان یک پیگمنت سفید در بسیاری از مواد و محصولات پلاستیکی و غیره استفاده می‌شود. این ماده به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی خوبی که دارد، به عنوان یک پوشش سفید کننده و همچنین یک ماده مات کننده در محصولات پلاستیکی مانند لوله‌ها، صفحات، قطعات خودرو و غیره استفاده می‌شود. تیتانیوم دی‌اکسید در فرایند تولید مستربچ سفید نیز به عنوان پیگمنت سفید استفاده می‌شود. برای تولید مستربچ سفید، ابتدا تیتانیوم دی‌اکسید را با ماده پایه پلاستیکی مانند پلیمرهای پلی‌الفین، پلی‌استایرن، پلی‌وینیل کلراید و غیره مخلوط می‌کنند. سپس با استفاده از دستگاه‌هایی مانند همزن و یا دستگاه‌های تزریق جهت توزیع یکنواخت تیتانیوم دی‌اکسید در ماده پایه پلاستیکی، مستربچ سفید تولید می‌شود. درصد های تشکیل دهنده مستربچ سفید عبارتند از:

 • مواد رزین پایه ۱۵ تا ۲۰ درصد
 • رنگدانه های مختلف ۴۰ تا ۸۰ درصد
 • مواد عامل پراکنده کننده ها ۵ تا ۱۰ درصد
 • پایدارکننده های حرارتی لازم ۰ تا ۲ درصد
 • کمک کننده فرآیند ۰ تا ۵ درصد
 • مواد فیلر لازم ۰ تا ۴۰ درصد

تنوع خوبی در مستربچ های سفید وجود دارد. قیمت مستربچ هم با بالا رفتن تنوع بالا می رود. لازم به ذکر است که در این محصولات قیمت بسیار مهم است چون درصدهای ترکیب بر اساس قیمت توسط افراد تعیین می شود.

ویژگی های مستربچ سفید تولید شده توسط هامون بسپار

 • مستربچ های سفید رنگ هامون بسپار موثرترین راه برای دستیابی به رنگ سفید درخشان در محصولات پلاستیکی شما هستند. چه در حال تولید فیلم، الیاف، قطعات قالب‌گیری تزریقی یا محصولات اکسترود شده مانند لوله‌ها و ورق‌ها باشید، مستربچ‌های سفید ما با کیفیت بالا هستند. آنها ظاهری تمیز، شفاف و حرفه ای را تضمین می کنند.
 • در هامون بسپار، مستربچ های سفید از دی اکسید تیتانیوم سفید روتیل با اندازه میکرو درجه بالا با خواص نوری انتخابی و ضریب شکست با درجه بالا ساخته شده اند.
 • تجهیزات در کارخانه هامون بسپار، از کیفیت عالی و تضمینی برخوردارند تا از پراکندگی عالی رنگدانه ها استفاده کند، بهینه سازی عملکرد از طریق هر یک از محصولات و پاسخگویی به سؤالات مشتریان تضمین شود. به همین دلیل است که محصولات تولید شده با پر کردن مستربچ سفید تأثیر خواص رئولوژیکی را ندارند، اما راه حلی عالی برای رنگ، سفیدی و کدورت با قیمت نزولی اما تکه های رو به بالا در هربار قالب گیری می دهند.
 • بر اساس هر یک از درخواست های مشتریان، مستربچ های سفید ما در محتوای رنگدانه متغیر هستند که از 20٪ تا بیش از 80٪ در نوسان است که با رزین پلی اتیلن و افزودنی های دستچین شده برای هر بار کار کردن ماشین ها ترکیب می شود. سپس، مستربچ سفید ما طیف بالایی از خواص را در بر می گیرد که به عنوان مثال، به پایداری اشعه ماوراء بنفش، ضد الکتریسیته ساکن، ضد باکتری، افزایش شفافیت و سفیدی، ضد فیبریلاسیون و افزایش مقاومت در برابر گرما و اجازه دمای پردازش از 150 تا 280 را می دهد.
 • با توجه به کاربردها، برای فیلم هایی که برای چاپ و بسته بندی پیچیده هستند، مستربچ سفید هامون بسپار، یکی از گزینه های اصلی است. شرکت هایی که کیسه های پلاستیکی را به عنوان کیسه های حامل برای محصولات کشاورزی و مواد غذایی تولید می کنند، شرکای استراتژیک بلندمدت ما هستند. علاوه بر این، پوشش اکستروژن و سایر انواع قالب گیری به عنوان قالب گیری تزریقی و دمشی نیز به ظاهر مستربچ سفید ما در کارخانه خود نیاز دارند.
 • مستربچ سفید هامون بسپار به رطوبت و جذب رطوبت حساس است. بنابراین، لطفاً بلافاصله پس از باز کردن کیسه‌های گونی بافته شده ضد رطوبت ما از آنها استفاده کنید.
 • کیسه های پر شده با پالت چوبی بارگیری می شوند.
 • محبوب ترین نوع مستربچ سفید ما را بررسی کنید، در صورتی که هر یک از آنها نیازهای فنی شما را برآورده نمی کند، لطفاً برای راه حل سفارشی و قیمت سفارشی متناسب با بودجه خود، مستقیماً با بخش فروش ما تماس بگیرید.
 • برای اطمینان از نتایج ثابت و قابل اعتماد، از مواد با کیفیت بالا استفاده می شود. اگر به دنبال یک مستربچ سفید خوب برای لوله‌ها، الیاف، قطعات قالب‌گیری تزریقی و سایر محصولات پلاستیکی هستید، می‌توانید مستربچ سفید هامون بسپار را امتحان کنید.
 • بسیار پایدار و فرموله شده برای پراکندگی عالی و سازگاری با طیف متنوعی از رزین های پلیمری یک رنگ سفید روشن تر و مات تر ایجاد کنید که در بازار برجسته شود.
 • کیفیت صادرات، مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی کیفیت و سازگاری.
 • ما دارای گواهی های معتبری هستیم، بنابراین کیفیت محصول مشکلی نخواهد داشت.
 • به عنوان یک صادرکننده پیشرو مستربچ سفید، ما منابعی برای ارائه یک عرضه ثابت و قابل اعتماد از محصولات با کیفیت بالا به مشتریان در سراسر جهان داریم.
 • طیف گسترده ای از مستربچ های سفید ما را می توان برای رفع نیازهای خاص طراحی کرد.
 • از آنجایی که محصولات ما برای کاربردهای مختلف مانند فیلم، الیاف، قطعات قالب‌گیری تزریقی و محصولات اکسترود شده مناسب هستند، ما را قابل اعتماد و مناسب خواهید یافت.
 • ما به طور مداوم در حال تحقیق و توسعه مستربچ های جدید هستیم تا نیازهای در حال تغییر بازار را برآورده کنیم.
 • بهترین مستربچ های با کیفیت صادراتی، همراه با خدمات مشتری درجه یک و قابل اعتماد تضمین شده است.
 • ما مستربچ های سفید را تولید و صادر می کنیم که محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کند که به افزایش عمر محصول کمک می کند.

جلوگیری از آلودگی مستربچ سفید تولید شده در حین بسته بندی و جابجایی

برای جلوگیری از آلودگی مستربچ سفید تولید شده در حین بسته بندی و جابجایی، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

بسته بندی و تجهیزات جابجایی تمیز

تجهیزات بسته بندی و جابجایی باید قبل از استفاده به خوبی تمیز و ضدعفونی شوند تا از آلودگی جلوگیری شود.

از مواد بسته بندی مناسب استفاده کنید

مواد بسته بندی مورد استفاده باید کیفیت خوبی داشته باشد و مستربچ سفید را آلوده نکند.

برچسب‌گذاری مناسب

بسته‌بندی باید به‌خوبی برچسب‌گذاری شود تا محتویات و هرگونه اطلاعات مرتبط مانند شماره دسته، تاریخ تولید و تاریخ انقضا را نشان دهد.

نگهداری مناسب

مستربچ سفید بسته بندی شده باید در شرایط مناسب مانند یک منطقه تمیز، خشک و خنک و به دور از هرگونه منبع آلودگی نگهداری شود.

روش‌های صحیح حمل و نقل 

مستربچ سفید باید به دقت مورد استفاده قرار گیرد تا از هرگونه آلودگی فیزیکی یا شیمیایی جلوگیری شود. این شامل استفاده از دستکش های تمیز و خشک، اجتناب از تماس با سایر مواد و استفاده از تجهیزات مناسب برای جابجایی است.

با اجرای این اقدامات می توانید اطمینان حاصل کنید که مستربچ سفید تولید شده در هنگام بسته بندی و جابجایی آلوده نشده و کیفیت خود را تا رسیدن به دست مصرف کننده حفظ می کند.

مشکلات تولید مستربچ سفید

تولید مستربچ سفید نظیر مستربچ رنگی فرآیندی حیاتی است که برای اطمینان از کیفیت بالای محصولات به دقت و تخصص نیاز دارد. با این حال، مانند هر فرآیند تولید دیگری، ممکن است مشکلاتی در طول تولید مستربچ سفید ایجاد شود که می تواند بر کیفیت محصول نهایی تأثیر بگذارد. در این پاراگراف، برخی از رایج ترین مشکلات تولید مستربچ سفید و راه های غلبه بر آنها را بررسی خواهیم کرد.

پراکندگی ناکافی رنگدانه ها

یکی از رایج ترین مسائل در تولید مستربچ سفید، پراکندگی ناکافی رنگدانه ها است. رنگدانه ها وظیفه دادن رنگ به مستربچ را بر عهده دارند و اگر به اندازه کافی پراکنده نشوند، محصول نهایی توزیع رنگ نابرابر خواهد داشت. این را می توان با استفاده از میکسرهای با سرعت بالا که می توانند رنگدانه ها را به طور یکنواخت در سراسر مخلوط پخش کنند حل کرد.

جریان مذاب ضعیف

مشکل دیگری که در طول تولید مستربچ سفید ایجاد می شود، جریان مذاب ضعیف است. جریان مذاب در تولید مستربچ ها ضروری است زیرا تعیین می کند که چقدر مواد در دستگاه قالب گیری جریان پیدا می کند. اگر جریان مذاب ضعیف باشد، می تواند منجر به مسائلی مانند پر شدن ناقص حفره های قالب یا عیوب سطحی در محصول نهایی شود. برای غلبه بر این مشکل، سازندگان می توانند دما و سرعت فرآیند ترکیب را برای بهبود جریان مذاب تنظیم کنند.

آلودگی

آلودگی نیز یک مشکل مهم در طول تولید مستربچ سفید است. آلاینده هایی مانند گرد و غبار، خاک یا سایر ناخالصی ها می توانند بر کیفیت محصول تأثیر منفی بگذارند. این مشکل را می توان با استفاده از سیستم های فیلتراسیون مناسب حل کرد که می توانند ناخالصی ها را از مخلوط قبل از پردازش حذف کنند.

ایجاد حفره های هوا در حین ترکیب

یکی دیگر از مشکلات رایج در تولید مستربچ سفید، ایجاد حفره های هوا در حین ترکیب است. محفظه های هوا می تواند منجر به مشکلاتی مانند حفره یا حباب در محصول نهایی شود که می تواند کیفیت آن را به خطر بیندازد. برای جلوگیری از این مشکل، سازندگان باید اطمینان حاصل کنند که فرآیند ترکیب آنها کامل است و از تجهیزاتی استفاده می کنند که قادر به پردازش مواد بدون به دام انداختن هوا هستند.

در نتیجه، در حالی که مشکلات مختلفی می تواند در طول تولید مستربچ سفید ایجاد شود، به همان اندازه راه حل های موجود برای غلبه بر آنها وجود دارد. داشتن درک کامل از کل فرآیند تولید و به کارگیری تجهیزات و فناوری مناسب برای اطمینان از کیفیت بالای محصولات بسیار مهم است. با پرداختن به مسائلی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، تولیدکنندگانی نظیر هامون بسپار می‌توانند مستربچ‌های سفید را با رنگ ثابت، جریان مذاب خوب و بدون هیچ گونه آلودگی یا حباب هوا تولید کنند.

مزایای استفاده از مستربچ سفید برای محیط زیست

مستربچ سفید یک افزودنی بسیار مفید و موثر است که در صنعت پلاستیک برای دادن رنگ سفید یا مات به محصولات پلاستیکی استفاده می شود. با این حال، مزایای استفاده از مستربچ سفید فراتر از جذابیت زیبایی است. در واقع استفاده از مستربچ سفید می تواند مزایای قابل توجهی برای محیط زیست نیز داشته باشد.

یکی از مزایای اصلی استفاده از مستربچ سفید این است که می تواند به کاهش میزان زباله های پلاستیکی تولید شده کمک کند. هنگامی که محصولات پلاستیکی با استفاده از مستربچ سفید ساخته می شوند، احتمال بازیافت و استفاده مجدد از آنها بیشتر است. زیرا بازیافت پلاستیک سفید بسیار راحت تر از پلاستیک رنگی است. به این ترتیب، استفاده از مستربچ سفید می‌تواند به کاهش میزان پلاستیکی که در محل‌های دفن زباله و اقیانوس‌ها ختم می‌شود، کمک کند، که یک نگرانی بزرگ زیست‌محیطی است.

مزیت دیگر استفاده از مستربچ سفید این است که می تواند به کاهش انرژی و منابع مورد نیاز برای تولید محصولات پلاستیکی کمک کند. هنگامی که پلاستیک رنگی می شود، اغلب به انرژی و منابع بیشتری برای تولید نیاز دارد، زیرا برای رسیدن به رنگ مورد نظر مراحل پردازش بیشتری لازم است. با استفاده از مستربچ سفید، می توان از این مراحل پردازش اضافی جلوگیری کرد که می تواند به کاهش ردپای کربن کلی تولید پلاستیک کمک کند.

علاوه بر این مزایای زیست محیطی، استفاده از مستربچ سفید می تواند مزایای اقتصادی نیز داشته باشد. به عنوان مثال، استفاده از مستربچ سفید می تواند به کاهش هزینه های تولید محصولات پلاستیکی کمک کند، زیرا نیاز به مراحل پردازش اضافی را از بین می برد. این می‌تواند به مقرون‌به‌صرفه‌تر و در دسترس‌تر ساختن محصولات پلاستیکی برای مصرف‌کنندگان کمک کند و در عین حال هزینه تولید را برای تولیدکنندگان کاهش دهد.

به طور کلی، مزایای استفاده از مستربچ سفید برای محیط زیست واضح است. با کاهش میزان زباله های پلاستیکی تولید شده، صرفه جویی در انرژی و منابع و کاهش هزینه تولید، مستربچ سفید یک افزودنی بسیار سودمند است که می تواند به ارتقای پایداری و مسئولیت زیست محیطی در صنعت پلاستیک کمک کند.

9 نکته که هنگام خرید مستربچ سفید باید در نظر بگیرید

خرید مستربچ سفید

مستربچ سفید دارای ویژگی های رنگ روشن و چشم نواز، قدرت رنگی بالا، پراکندگی خوب، غلظت بالا، سفیدی خوب، قدرت پوشش قوی، مقاومت خوب در برابر مهاجرت و مقاومت در برابر حرارت است و به طور گسترده در قالب گیری تزریقی، قالب گیری بادی استفاده می شود. به هنگام خرید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1- سفیدی

سفیدی مستربچ رنگ سفید عمدتاً توسط دی اکسید تیتانیوم در مستربچ رنگی ارائه می شود و عوامل زیادی بر سفیدی دی اکسید تیتانیوم تأثیر می گذارد، از جمله اندازه، شکل و توزیع اندازه ذرات دی اکسید تیتانیوم، نوع و محتوای ناخالصی ها و شبکه ذرات دی اکسید تیتانیوم. به طور کلی، از آنجایی که روش کلرزنی دارای خلوص بالاتری از دی اکسید تیتانیوم ماده اولیه و ناخالصی کمتری در فرآیند تهیه است، سفیدی روش کلرزنی دی اکسید تیتانیوم بهتر از روش اسید سولفوریک است. در بازار واقعی مستربچ سفید، بسیاری از تولیدکنندگان مستربچ سفید با افزودن کربنات کلسیم، سولفات باریم و سولفید روی با محتوای خاکستر برابر، وانمود می‌کنند که دی اکسید تیتانیوم هستند، در واقع سفیدی این پودرهای معدنی با دی اکسید تیتانیوم قابل مقایسه نیست.

2- قدرت پوشش دهی

قدرت پوشش دهی نیز شاخص بسیار مهمی از مستربچ سفید است.قدرت پوشش دهی خوب به این معنی است که رنگدانه دارای قدرت رنگ دهی قوی است و با مقدار کمی مستربچ افزودنی می توان رنگ مورد نیاز را به دست آورد. قدرت پوشش دهی مستربچ سفید، به انتخاب تیتانیوم بستگی دارد. دی اکسید در مقایسه با فناوری پردازش، دی اکسید تیتانیوم روتایل دارای شبکه واحد کوچکتر و محکم تر و ضریب شکست بزرگتر از دی اکسید تیتانیوم آناتاز است، بنابراین قدرت پنهان پوشش دهی و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش آن بهتر از آناتاز است برای استفاده از همان نوع تیتانیوم روتایل. مستربچ سفید دی اکسید تیتانیوم روتایل، اندازه ذرات دی اکسید تیتانیوم کوچک است، توزیع اندازه ذرات باریک است، و قدرت پوشش دهی به خوبی در مستربچ به وضوح گسترده تر از توزیع اندازه ذرات دی اکسید تیتانیوم آناتاز و عملکرد پراکندگی ضعیف در مستربچ است. قدرت پوشش دهی کربنات کلسیم معمولی، سولفات باریم و سولفید روی با دی اکسید تیتانیوم قابل مقایسه نیست.

3- پراکندگی

پراکندگی تاثیر مهمی در کاربرد دی اکسید تیتانیوم در پلاستیک دارد. به طور کلی، هرچه ذرات دی اکسید تیتانیوم ریزتر باشد، پراکندگی بهتر و قدرت رنگ دهی بالاتری دارد. زمانی که فیلم نیاز به چاپ ریز دارد، بهتر است از مستربچ سفید استفاده شود. با پراکندگی عالی شفافیت الگو، لایه بندی و شفافیت دانه بهتر است، زیرا صافی میکروسکوپی لایه پایه یکی از عوامل تعیین کننده برای کیفیت الگوی چاپ شده است.

4- میزان رطوبت

میزان رطوبت موجود در مستربچ سفید نیز تأثیر مهمی بر عملکرد مستربچ دارد. به طور کلی، میزان رطوبت باید زیر 1500ppm کنترل شود و نیاز دقیق باید زیر 600ppm باشد. در فرآیند قالب گیری تزریقی، تمام مواد اولیه قبل از تولید خشک می شوند و در تولید فیلم، مستقیماً پس از پیش اختلاط با حامل از آن استفاده می کنند. اگر رطوبت مستربچ زیاد باشد، مستقیماً باعث پارگی فیلم می شود و همچنین ممکن است حباب های کوچکی ایجاد کند. بر روی فیلم، “نقطه کریستالی” و سایر عیوب، دلایل رطوبت بالای مستربچ سفید تحت تأثیر مواد اولیه انتخاب شده برای مستربچ و فرآیند است.

5- بو

برخی از تولیدکنندگان فیلم پس از استفاده از مستربچ‌های سفید بوی عجیبی را حس می‌کنند که در فیلم‌های شیر و فیلم‌هایی که در تماس با مواد غذایی هستند مطلقاً مجاز نیست. این عمدتاً به دلیل وجود دی اکسید تیتانیوم در مستربچ در مواد آلی است. اگر افزودنی پوشش انتخابی نامناسب باشد یا مقدار اضافه شده خیلی زیاد باشد یا مشکلی در پخش کننده مورد استفاده در فرآیند تولید مستربچ وجود داشته باشد، اتفاق می افتد.

6- انتخاب رنگ

به دلیل انعکاس کم دی اکسید تیتانیوم روتایل در ناحیه بنفش، دی اکسید تیتانیوم روتایل، رنگ “زرد” دارد که باعث می شود محصول رنگی “قدیمی” به نظر برسد. پس از افزودن مقدار کمی عامل سفید کننده فلورسنت در دی اکسید تیتانیوم، می تواند نور ماوراء بنفش را با طول موج 300-400 نانومتر جذب کند و آن را به یک نور UV با طول موج 400 تا 500 نانومتر فلورسانس آبی تبدیل کند که می تواند مستربچ سفید را ایجاد کند.

7- سیالیت

سیالیت مستربچ سفید را می توان به صورت شاخص مذاب (MI) اختلاف جریان عددی کم، مقدار عددی بالا تعریف کرد
سیالیت خوب: سیالیت خوب به معنای عملکرد پردازش خوب، گشتاور دستگاه کم، مصرف انرژی کم،
زمان: علاوه بر نیاز به سیالیت خوب مستربچ، توجه به شاخص همجوشی مستربچ و رزین حامل ضروری است، اصل کلی این است که MI مستربچ بالاتر است نسبت به رزین حامل.

8- عملکرد آب بندی حرارتی چاپ

محصولات بسته بندی سفید در اکثر موارد نیاز به چاپ و آب بندی حرارتی دارند. اگر کربنات کلسیم به مستربچ سفید اضافه شود، شفافیت الگوی چاپ شده را تحت تاثیر قرار می دهد. مواد پراکنده کننده نامناسب یا بیش از حد اضافه شده به مستربچ نیز بر گرما بندی و آب بندی حرارتی تاثیر می گذارد.

9- ثبات نور و مقاومت در برابر آب و هوا

مستربچ سفید عموماً به پایداری نور 7-8 درجه، مقاومت در برابر آب و هوا 4-5 و مقاومت دمایی 280 درجه نیاز دارد. این الزامات عمدتاً به کیفیت دی اکسید تیتانیوم بستگی دارد. برای برآوردن شرایط فوق باید از دی اکسید تیتانیوم روتایل استفاده شود.

اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از مستربچ سفید

اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از مستربچ سفید

 1. برای کاهش تفاوت رنگ فیبر پس از تطابق رنگ، مستربچ سفید باید رقیق شود و نسبت اختلاط باید کنترل شود. فیلامنت نباید کمتر از 3٪ تا 10٪ باشد، فیبر کوتاه نباید کمتر از 1% تا 3% و رشته پیوسته حجیم تک رنگ ریسندگی با تجهیزات سه رنگ، مستربچ سفید باید پس از اختلاط وارد اکسترودر شود و در عین حال، به منظور افزایش توانایی اختلاط خود مذاب، یک دستگاه اختلاط را می توان در بخش اکسترودر نیز اضافه کرد.
 2. روش اختلاط مستربچ سفید پس از مشخص شدن فرمول رنگ نخ رنگ شده، کلید اطمینان از کیفیت محصول است تا مستربچ سفید قبل از ریسندگی به طور یکنواخت در برش های پلی پروپیلن پخش شود.دو روش اختلاط خاص وجود دارد. یکی روش سنگین و روش حجمی است که بعد از اینکه مستربچ سفید در اکسترودر ذوب شد با یک اکسترودر کوچک به مذاب پلی پروپیلن تزریق می شود و یکنواختی بسیار خوبی دارد.
 3. هنگام انتخاب مستربچ سفید باید با توجه به محدوده انتخاب شود، مستربچ رنگ پلی پروپیلن را می توان به گرید با غلظت بالا و گرید با غلظت پایین تقسیم کرد، رنگ مستربچ سفید درجه غلظت بالا را نمی توان برای تطبیق رنگ گرید غلظت پایین استفاده کرد.
 4. مستربچ سفید انتخاب شده ترجیحا محصول همان سازنده باشد و برای کاهش هزینه ها باید از مستربچ سفید با غلظت بالا استفاده شود. رنگدانه های مستربچ سفید را می توان به گریدهای بالا، متوسط و پایین تقسیم کرد. در هنگام تطبیق رنگ، گریدهای مختلف مستربچ سفید باید به درستی با توجه به الزامات کیفی تشکیل الیاف انتخاب شوند. به منظور جلوگیری از تغییرات کیفی فیبر تمام شده ناشی از پایداری نوری و حرارتی متفاوت رنگدانه، رنگ مستربچ سفید که الزامات کیفیت الیاف را برآورده می کند و دارای همان سطح پایداری نور و گرما است، باید هنگام رنگ انتخاب شود.

فروش مستربچ سفید

 

سخن پایانی
مستربچ ها در فراهم کردن رنگ و خواص پلاستیک ها به کار می روند. به دلیل بخار نشدن حلال پلیمر مستربچ ها دارای ماندگاری بیشتری هستند. مواد افزودنی ویژه‌ای در مستر بچ سفید وجود دارد که وظیفه سازگار کردن رزین با پیگمنت تیتانیوم را برعهده دارد و البته به محصول نهایی رنگ ایده آل و مناسبی می دهد. انواع مختلفی از مستربچ های سفید موجود هستند که نوع آن ها بستگی به درصد دی اکسید تیتانیوم دارد.

با وجود مستربچ های متعدد و مختلف ما در این مقاله درباره مستربچ سفید که نوع شناخته شده ای از مستربچ است، صحبت کردیم. امید است که مطالب فوق برای شما ارزشمند و مفید بوده باشد.

لزوم استفاده از مستربچ سفید در صنایع مختلف

در دنیای تولید و کاربردهای صنعتی، رنگ فقط جنبه زیبایی ندارد. می تواند نقش حیاتی در شناسایی محصول، کنترل کیفیت و حتی ایمنی داشته باشد. اینجاست که مستربچ سفید وارد بازی می شود. مستربچ سفید ساخته شده از رنگدانه ها و حامل های با کیفیت بالا، یک جزء ضروری در ایجاد محصولات پلاستیکی است که نیازهای مورد نیاز صنایع مختلف را برآورده می کند. در این مقاله، نقش حیاتی مستربچ سفید در کاربردهای صنعتی و اینکه چرا برای کسب و کار شما ضروری است را بررسی خواهیم کرد. فرقی نمی‌کند در صنعت خودرو، بسته‌بندی یا پزشکی فعالیت کنید، درک مزایای مستربچ سفید می‌تواند به شما کمک کند تا محصولاتی با کیفیت بالا ایجاد کنید که نیازهای مشتریان شما را برآورده کرده و در بازار برجسته شوند. بنابراین، بیایید وارد آن شویم و مزایای استفاده از مستربچ سفید را در کاربردهای صنعتی خود کشف کنیم.

چرا کسب و کارها به مستربچ سفید نیاز دارند؟

مستربچ سفید به دلایل مختلفی معمولاً در صنعت پلاستیک استفاده می شوند.

زیبایی شناسی

رنگ سفید یک رنگ محبوب برای محصولات پلاستیکی است و مستربچ های سفید رنگ سفید روشن و ثابتی را ارائه می دهند که می تواند ظاهر محصول را بهبود بخشد. این امر به ویژه در بسته بندی و کالاهای مصرفی که ظاهر محصول مهم است بسیار مهم است.

استفاده آسان

استفاده از آنها ساده است و می توان آنها را مستقیماً به مذاب پلیمری در طول ساخت اضافه کرد و آنها را به گزینه ای مناسب برای تولید کنندگان تبدیل کرد.
محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش: یک مستربچ رنگ سفید ممکن است حاوی تثبیت کننده های UV باشد که می تواند به محافظت از محصولات پلاستیکی در برابر اشعه ماوراء بنفش و در نتیجه افزایش عمر آنها کمک کند.
ویژگی‌های نوری پیشرفته: مستربچ‌های سفید می‌توانند خواص نوری محصولات پلاستیکی را افزایش داده و آنها را روشن‌تر و مات‌تر نشان دهند.

مقرون به صرفه

این رنگدانه ها ارزان تر از رنگدانه های مایع هستند زیرا غلظت بیشتری دارند و برای رسیدن به رنگ مورد نظر به مواد کمتری نیاز دارند.
سازگاری: می‌توانید به آنها اعتماد کنید تا رنگ ثابتی را از دسته‌ای به دسته دیگر ارائه دهند و اطمینان حاصل کنید که محصولات بدون توجه به زمانی که تولید می‌شوند یکسان به نظر می‌رسند. این برای ثبات برند و برآورده کردن انتظارات مشتری بسیار مهم است.

عالی برای بسته بندی

مستربچ ها بسته بندی با ارزش زیادی را ارائه می دهند زیرا از فاسد شدن غذا جلوگیری می کنند. لایه محافظ می تواند محتوا را حتی در شرایط نامساعد آب و هوایی ایمن نگه دارد. محصولات ساخته شده از مستربچ های سفید دارای خواص فیزیکی برتر هستند. آنها همچنین به افزایش مقاومت در برابر حرارت، کدورت و سفیدی محصول کمک می کنند.
به دلیل مزایای متعدد مستربچ های سفید، نقش مهمی در ایجاد خواص به اقلام پلاستیکی دارند. این مستربچ ها مزایای شگفت انگیزی مانند محصولات نهایی با کیفیت بالا، سهولت کار، پراکندگی عالی، عملکرد رنگ عالی، و ایمنی برای بسته بندی مواد غذایی را ارائه می دهند. مزایای متعدد مستربچ ها به رشد صنعت پلاستیک کمک کرده است.

 

مستربچ سفید ۱۲ مرتبه متعدد بین ۲۰ تا ۸۰ درصد دارد. در هر کدام از این مرتبه ها اندازه مشخصی از موارد مخصوص وجود دارد. در واقع تیتانیوم دی اکسید موجب این مرتبه بندی می شود. می توان مرتبه بندی را با مواد اولیه مختلف تغییر داد تا تنوع خوبی به وجود بیاید. این مرتبه بندی منجر به تولید محصولات با کیفیت می شود.

18 دیدگاه

 • سلام مهندس
  در مورد اقدامات احتیاطی موقع استفاده از مستربچ سفید، چیزی هست که بخواین به ما بگین؟

  • سلام دوست عزیز
   برخی از مستربچ های رنگی به دلیل مواد اولیه، فرمول ها، تکنیک های پردازش و غیره به طور ناهموار مخلوط و پراکنده می شوند و سطح مستربچ های رنگی ناهموار است. در موارد شدید، لکه های رنگی به شدت پراکنده روی سطح مستربچ ظاهر می شود.
   1. به منظور کاهش اختلاف رنگ فیبر پس از تطبیق رنگ، مستربچ سفید باید رقیق شود و نسبت اختلاط باید کنترل شود. فیلامنت کمتر از 3٪ -10٪ نیست و فیبر کوتاه کمتر از 1٪ -3٪ نیست. رشته های پیوسته پف کرده تک رنگ باید توسط تجهیزات سه رنگ چرخیده شوند. مستربچ سفید باید پس از اختلاط وارد اکسترودر شود. در عین حال، به منظور بهبود توانایی اختلاط خود مذاب، می توان یک دستگاه اختلاط را به قسمت اکسترودر اضافه کرد.
   2. پس از تعیین فرمول رنگ نخ، کلید اطمینان از کیفیت محصول برای پراکندگی یکنواخت مستربچ سفید در برش های الیاف پلی پروپیلن قبل از چرخش است. دو روش اختلاط خاص وجود دارد. این روش گرانشی و روش حجمی است. پس از اینکه مستربچ سفید در وسط یا پشت اکسترودر ذوب شد، با یک اکسترودر کوچک به مذاب پلی پروپیلن تزریق می شود و یکنواختی خوب است.
   3. مستربچ سفید باید با توجه به محدوده انتخاب انتخاب شود. مستربچ پلی پروپیلن را می توان به دنیر ریز و دنیر درشت تقسیم کرد. هنگام تطبیق رنگ، باید تعداد تک رشته های الیاف چرخیده در نظر گرفته شود و همان درجه مستربچ سفید انتخاب شود.
   4. مستربچ سفید باید محصول همان سازنده باشد. به منظور کاهش هزینه ها، مستربچ سفید با غلظت بالا باید انتخاب شود. رنگدانه های مستربچ سفید را می توان به درجه بالا، متوسط ​​و پایین تقسیم کرد. با توجه به الزامات کیفی فیبر، درجات مختلف مستربچ های سفید به درستی انتخاب می شوند. به منظور جلوگیری از تغییر در کیفیت الیاف نهایی به دلیل تفاوت در پایداری نوری و پایداری حرارتی رنگدانه، رنگ مستربچ سفید با همان سطح پایداری نوری و پایداری حرارتی نیز باید هنگام تطبیق رنگ انتخاب شود.

  • سلام دوست عزیز
   مستربچ سفید با کیفیت ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم (TIO2)، حامل پلیمری و سایر افزودنی ها است. این محصول برای افزایش شفافیت و سفیدی محصولات پلاستیکی ایده آل است. با توجه به ویژگی های درخشان آن، مستربچ سفید با کیفیت بالا برای صنایع مختلفی که از پلاستیک به عنوان ماده پایه برای تولید طیف گسترده ای از محصولات استفاده می کنند، سود می برد.
   ویژگی های بارز مستربچ سفید به شرح زیر است:
   1- شفافیت محصول را افزایش می دهد
   2- رنگ سفید را به محصولات می بخشد
   3- مقاوم در برابر UV
   4- پایداری حرارتی بالا
   5- مقاوم در برابر حرارت
   6- مقاوم در برابر آب و هوا
   7- ایده آل برای کاربرد لایه نازک

  • سلام دوست عزیز
   یک مستربچ رنگ سفید با کیفیت برتر چیزی بیش از یک رنگ است. این نوع از مستربچ، برای طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله لمینیت، پوشش اکستروژن، فیلم های محافظ، الیاف، قالب گیری تزریقی و بسیاری موارد دیگر طراحی شده است.
   مزایا و کاربردهای مستربچ سفید رو می تونیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

   1- کشاورزی
   2- لوازم خانگی
   3- بسته بندی
   4- ساختمان و ساخت و ساز

  • سلام دوست عزیز
   مستربچ ها بر اساس رزین مصرفی در تولید محصول نهایی طراحی می شوند و مستربچ های تولید شده در مجموعه هامون بسپار با پایه پلیمری PE , PP , PA , PS , ABS و PC تولید می شوند

 • من رشتم شیمی نیست و در این حوزه هم فعالیتی ندارم. ولی برای تحقیق در مورد مساله ای با مستربچ آشنا شدم. حالا می خوام بدونم مکانیزم مستربچ سفید چیه و چطور باعث سفیدی محصول میشه؟

  • سلام دوست عزیز
   به عبارت ساده، مستربچ سفید مخلوط غلیظی از دی اکسید تیتانیوم و سایر مواد افزودنی است که در طول فرآیند تولید به رزین های پلاستیکی اضافه می شود. دی اکسید تیتانیوم با بازتاب و پراکندگی نور به پلاستیک رنگ سفید آن را می دهد. سایر افزودنی ها به پراکندگی و سازگاری با رزین پلاستیکی کمک می کنند. امیدوارم که تونسته باشم مختصر و مفید توضیح بدم

  • سلام دوست عزیز
   میزان دوز بستگی به رنگ سفید مورد نظر و ضخامت محصول نهایی دارد. به طور کلی، میزان دوز 2-4٪ توصیه می شود، اما بسته به کاربرد می تواند متفاوت باشد.

 • آیا مستربچ سفید در تولید محصولات پلاستیکی تنها به عنوان پوشش سفید کننده استفاده می‌شود؟

  • سلام دوست عزیز
   خیر، مستربچ سفید برای تولید محصولات پلاستیکی به عنوان پوشش سفید کننده تنها استفاده نمی‌شود. علاوه بر این کاربرد، مستربچ سفید به عنوان یک رنگ دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا رنگ محصولات پلاستیکی را به دستگاه‌های رنگ کننده و صفحه‌های پرینتر نزدیک کند. این کاربرد به ویژه برای تولید محصولات پلاستیکی با رنگ سفید و سایر رنگ‌های روشن مانند زرد و قرمز بسیار مفید است.
   همچنین، مستربچ سفید به عنوان یک عامل مات کننده در محصولات پلاستیکی مانند صفحات پلاستیکی، لوله‌ها و قطعات خودرو استفاده می‌شود. با افزودن مقادیر مناسب مستربچ سفید به ماده پایه پلاستیکی، می‌توان به صورت کنترل شده افزایش دهید و بدین ترتیب سطح مات و ضد بازتاب مورد نظر را برای محصولات پلاستیکی به دست آورد.
   به طور کلی، مستربچ سفید به عنوان یکی از پیگمنت‌های پرکاربرد در صنعت پلاستیک، در تولید انواع محصولات پلاستیکی مانند تولید لوله‌ها، صفحات، قطعات خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • در حین پروسه تولید مستربچ سفید، چه اقداماتی لازم است تا محصول نهایی دچار آلودگی نشود و کیفیت آن کاهش پیدا نکند؟

  • سلام دوست عزیز
   تولید مستربچ سفید، یک فرآیند پیچیده است که در صورت عدم رعایت شرایط بهداشتی و فنی، ممکن است باعث آلودگی و کاهش کیفیت محصول شود. در ادامه، به چند نکته کلیدی برای جلوگیری از آلودگی و کاهش کیفیت مستربچ سفید اشاره می‌کنم:
   ضدعفونی کردن وسایل: پیش از شروع به کار، وسایل و دستگاه‌های مورد استفاده باید به دقت شسته و ضدعفونی شوند.
   استفاده از مواد اولیه با کیفیت: برای تولید مستربچ سفید با کیفیت، باید از مواد اولیه با کیفیت و تمیز استفادها شود. همچنین باید مطمئن شوید که مواد اولیه برای تولید مستربچ سفید از تامین‌کنندگان معتبر و با اعتبار تهیه شده‌اند.
   رعایت شرایط بهداشتی: در هنگام تولید مستربچ سفید، باید به شرایط بهداشتی دقیق رعایت شود. این شرایط شامل استفاده از لباس کار و دستکش، شستشوی دست‌ها و رعایت مسافت اجتماعی در صورت نیاز می‌شود.
   کنترل کیفیت: برای جلوگیری از آلودگی و کاهش کیفیت، باید یک سیستم کنترل کیفیت موثر در محل تولید مستربچ سفید پیاده کنید. این سیستم شامل بررسی دقیق مواد اولیه، بررسی کیفیت مستربچ سفید در هر مرحله از فرآیند تولید، ثبت دقیق اطلاعات و بررسی نتایج آزمایشات می‌شود.
   استفاده از دستگاه‌های مناسب: برای جلوگیری از آلودگی و کاهش کیفیت، باید از دستگاه‌های مناسب و به‌روز استفاده کنید. همچنین، دستگاه‌ها باید به‌صورت دوره‌ای تعمیر و نگهداری شوند.
   نگهداری در شرایط مناسب: پس از تولید مستربچ سفید، باید در شرایط مناسب نگهداری شود. در صورت نیاز، باید از بسته‌بندی مناسب و نگهداری در دمای مناسب استفاده کنید. همچنین باید تاریخ انقضای مستربچ سفید را نیز رعایت کنید.
   آموزش واقعی و مناسب پرسنل: برای جلوگیری از آلودگی و کاهش کیفیت مستربچ سفید، پرسنلی که در تولید این محصول شرکت دارند باید دارای آموزش واقعی و مناسب باشند. آموزش باید شامل رعایت شرایط بهداشتی، کنترل کیفیت، استفاده از وسایل و دستگاه‌های مناسب و غیره باشد.
   بررسی و آزمایش مستربچ سفید: باید مستربچ سفید تولیدی را با دقت بررسی و آزمایش کنید. این آزمایشات شامل بررسی کیفیت مستربچ سفید، شناسایی آلودگی، بررسی میزان رطوبت و اسیدیته و غیره است. در صورت شناسایی هرگونه مشکل در مستربچ سفید تولیدی، باید اقدامات لازم برای رفع مشکل و بهبود کیفیت محصول انجام شود.

  • سلام دوست عزیز
   مستربچ سفید یک ترکیب مرکب است که برای رنگ‌دهی سفید به محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. این ترکیبات معمولاً شامل پیگمنت‌های سفید و یا مواد روشن‌کننده هستند که به صورت غلظت‌های بالا در ماده پایه حل شده و به عنوان یک ماده آماده برای استفاده در فرآیند تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
   ترکیبات مستربچ سفید می‌توانند شامل پیگمنت‌های سفید مختلفی مانند تیتانیوم دی‌اکسید (Titanium Dioxide) باشند. تیتانیوم دی‌اکسید یک پیگمنت سفید بسیار محبوب است که برای رنگ‌دهی سفید و روشن به محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. این پیگمنت معمولاً به صورت نانوذرات در مستربچ سفید حضور دارد و به عنوان یک ماده روشن‌کننده و پوشش‌دهنده عمل می‌کند. علاوه بر پیگمنت‌های سفید، ترکیبات مستربچ سفید ممکن است شامل موادی مانند مواد پرکننده و عوامل پایداری باشند. این ترکیبات به منظور بهبود ویژگی‌های مکانیکی و ظاهری محصولات نهایی استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.