مستربچ اپتیکال برایتنر (براق کننده) چیست

جدول محتوا

همه ما می دانیم که امروزه ظاهر و جلوه محصولات بسیار مهم است و تأثیر زیادی بر انتخاب مشتریان دارد. بنابراین ارتقاء ظاهر محصولات اهمیت ویژه‌ای دارد که نباید به آن بی توجه باشیم. یکی از راه‌هایی که در این زمینه به ما کمک می کند، استفاده از مستربچ های با کیفیت از جمله مستربچ سفید و مستربچ براق کننده (اپتیکال برایتنر) در ترکیب با پلیمر است. این ماده حاوی مواد فعالی است که نور ماوراء بنفش را جذب کرده و به صورت نور مرئی سفید مايل به آبی می تاباند. به این فرآیند فلوروسانس شیمیایی می گویند.

با توجه به اهمیت ظاهر و جذابیت محصولات در این مقاله جزئیات و ویژگی‌های مستربچ براق کننده را به عنوان یک افزودنی مهم در صنعت پلیمرپلاستیک بررسی می کنیم. علاوه بر این نکاتی را برای انتخاب بهترین مستربچ براق کننده نیز به شما عزیزان خواهیم گفت.

چرا از مستربچ براق کننده استفاده می‌کنیم؟

چرا از مستربچ براق کننده استفاده می‌کنیم؟

استفاده از مستربچ براق کننده (اپتیکال برایتنر) در محصولات پلاستیکی، کاغذی و سایر مواد چندین دلیل مختلف دارد. همان طور که گفتیم این مواد شیمیایی به محصولات اضافه می‌شوند تا آنها را براق‌تر و جذاب‌تر کنند. ممکن است رنگ و خصوصیات اولیه محصولات پلاستیکی در طول زمان از دست بروند و زرد شوند همین تغییر رنگ می‌تواند جذابیت ظاهری آنها را کم کند. با استفاده از مستربچ براق کننده، نور ماوراء بنفش جذب شده و به صورت نور مرئی سفید مایل به آبی تابیده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که سطح محصولات به چشم انسان براق‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.
علاوه بر این استفاده از مستربچ براق کننده می‌تواند تغییر رنگ محصولات را تا حدی به تأخیر بیاندازد. با جذب نور ماوراء بنفش و بازتاب آن در ناحیه مرئی، فرآیند زرد شدن محصول به تأخیر می افتد و جذابیت ظاهری محصول حفظ می شود. استفاده از مستربچ براق کننده می‌تواند وضوح و روشنایی تصاویر در محصولاتی مانند فیلم‌ها، بسته‌بندی‌ها و محصولات چاپی را هم افزایش دهد
همچنین با استفاده از مستربچ براق کننده دوام و مقاومت محصولات در برابر خط و خش، تغییر رنگ و سایر آسیب‌ها هم بهبود پیدا می کند. محصولات با ایجاد یک روکش یکنواخت و یکدست در برابر آسیب‌های خارجی بهتر محافظت می‌شوند.

پیشنهاد می کنیم برای تولید محصولات باکیفیت از انواع مستربچ های تولید شده در هامون بسپار از جمله مستربچ رنگی در گریدهای مختلف، استفاده کنید.

کاربرد مستربچ براق کننده

مستربچ براق کننده (اپتیکال برایتنر) در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارد:

تولید ورق‌های پلاستیک

مستربچ براق کننده در تولید ورق‌های پلاستیکی مانند ورق‌های PVC و PET استفاده می‌شود. این ماده به محصولات پلاستیکی براقیت و جلوه‌ای زیبا می دهد.
استفاده در تزریق پلاستیک
مستربچ براق کننده به عنوان یک ماده افزودنی در فرایند تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به پلاستیک تزریق شده براقیت و جلوه بصری بیشتری می دهد.

تولید ظروف یکبار مصرف

مستربچ براق کننده در صنعت تولید ظروف یکبار مصرف مانند لیوان‌ها، ظروف غذایی و سایر محصولات پلاستیکی به عنوان عامل براق کننده استفاده می‌شود. این ماده موجب می شود این محصولات ظاهری جذاب‌تر و براق‌تر داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: اثرات زیست محیطی ظروف یکبار مصرف

تولید نایلون و فیلم‌های چندلایه و تک‌لایه با سطح شفاف یا سفید

مستربچ براق کننده در صنایع تولید نایلون و فیلم‌های چندلایه و تک‌لایه با سطح شفاف یا سفید مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به این محصولات روشنایی و براقیت بیشتری می دهد.
استفاده در ساخت محصولاتی که از پلیمر بازیافتی ساخته شده اند

استفاده در محصولات ساخته شده از مواد بازیافتی

مستربچ براق کننده ممکن است در تولید محصولاتی که از پلیمر بازیافتی تهیه شده‌اند نیز به عنوان یک عامل براق کننده استفاده شود. این ماده باعث بهتر شدن ظاهر، جلوه و جذابیت این محصولات می‌شود.

مزایای مستربچ براق کننده

مزایای مستربچ براق کننده

  • استفاده از مستربچ براق کننده می‌تواند ظاهر محصولات را جذاب تر کرده و آنها را به محصولات زیباتر و لوکس‌تری تبدیل کند. به ویژه در بازارهای رقابتی حتی تفاوت‌های کوچکتر در ظاهر محصولات می‌تواند تأثیر بزرگی در فروش داشته باشد.
  • مستربچ براق کننده علاوه بر ظاهر می‌تواند با افزایش مقاومت محصولات در برابر خط و خش و سایر آسیب‌ها به دوام قطعات مورد استفاده مانند قطعات خودرو یا لوازم الکترونیکی نیز کمک کند.
  • مستربچ براق کننده کمک می کند رنگ اولیه محصولات روشن‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند. این ماده با جذب نور ماوراء بنفش و بازتاب آن در ناحیه مرئی رنگ محصول را بهبود می دهد.
  • این ماده باعث افزایش وضوح و روشنایی تصاویر در محصولاتی مانند فیلم‌ها، بسته‌بندی‌ها و محصولات چاپی می‌شود.
  • همچنین این ماده با تشکیل یک روکش براق و یکنواخت، محصول را از خط و خش و آسیب‌های دیگر محافظت می‌کند.
  • این نوع مستربچ افزودنی موجب ایجاد رنگ سفید یخچالی در قطعات سفید رنگ مانند لوازم خانگی و قطعات الکترونیکی می شود.
  • مستربچ براق کننده باعث ایجاد یک فیلم پلیمری با سطح صاف و براق می‌شود. این ویژگی به محصولات پلاستیکی جذابیت و ظاهر بهتری می دهد.
  • با استفاده از مستربچ براق کننده، کدری سطح محصول کاهش پیدا می کند. این ماده با جلوگیری از زرد شدن و کدر شدن سطح پلاستیک به محصول جلوه‌ای تازه و براق می‌دهد.
  • و در نهایت استفاده از مستربچ براق کننده می‌تواند خواص ظاهری محصولات تهیه شده از گرانول بازیافتی را بهبود دهد.

نکات خرید و استفاده از افزودنی براق کننده

نکات خرید و استفاده از افزودنی براق کننده

در خرید و استفاده از افزودنی براق کننده بایستی نکاتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. اولاً حتماً محصول با مواد اولیه پلاستیکی که استفاده می‌کنید همخوانی داشته باشد. کیفیت محصول بر روی میزان براقیت آن تأثیر مستقیم دارد بنابراین استفاده از محصولات کیفیت پایین ممکن است کیفیت نهایی محصول را کاهش دهد. همچنین مطمئن شوید که محصول با نوع دستگاه و درجه دمای دستگاه تزریق پلاستیک همخوانی دارد.
هنگام انتخاب شرکت تولید کننده مستربچ براق کننده بهتر است شرکت معتبری را انتخاب کنید. این انتخاب به تولید کنندگان پلاستیک کمک می‌کند تا محصولات با کیفیت بالا تولید کنند که در کلاس جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به افزایش تقاضا برای محصولات پلاستیکی جدید و بی‌نظیر، پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده تنها زمانی ممکن است که تولید کنندگان از تابلوهای رنگی و مکمل‌های استاندارد صنعت استفاده کنند.
بنابراین برای بهترین نتیجه در خرید و استفاده از افزودنی براق کننده لازم است موارد فوق را رعایت کرده و از محصولات با کیفیت و مناسب برای نیازهای خود استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.